Jak czytać wymiary naszych spodni ?

          Wiele z Was pyta, jaki rozmiar powinnyście dla siebie wybrać. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam, jak czytać wymiary podane w opisach naszych produktów. Skupiliśmy się, przede wszystkim na spodniach jeansowych, ponieważ tę część garderoby najtrudniej dobrać. 

          Pierwszą najważniejszą informacją jest to, że spodnie mierzone są przez nas. Nie są to ogólne wymiary podane przez producenta lub europejska rozmiarówka przypisana do wszystkich modeli spodni. Należy pamiętać, że spodnie które posiadamy w naszym asortymencie pochodzą od różnych producentów. Każdy z nich ma swoją indywidualną rozmiarówkę, która może różnić się od innych. Dlatego wybierając rozmiar, należy sugerować się wymiarami podanymi w opisie konkretnego produktu. Jak je czytać? Już wyjaśniamy....

          Z każdego nowego modelu, który do nas przyjeżdża wybieramy po jednej sztuce z każdego rozmiaru. "Świeżo" wyciągnięte z oryginalnego opakowania spodnie, mierzone są na płasko bez rozciągania. Oznacza to, że podany wymiar należy pomnożyć x2, a produkt nie jest w żaden sposób naciągany podczas mierzenia. To istotna informacja, ponieważ wiele z Was myśli, że podany wymiar jest maksymalny przez co spodnie wyglądają na bardzo małe. Nic bardziej mylnego ! Zdecydowana większość spodni jeansowych ma dość mocno elastyczny materiał. Należy to koniecznie uzwględnić przy wyborze rozmiaru. Wiadomo, że podczas wkładania spodni na siebie, naciągają się one i dopasowują do sylwetki. 

Ile naciągają  się spodnie ?

          Nie jest łatwo doprecyzować i podać dokładną ilość centymetrów. Każda z nas z inną siłą może rozciągnąć dany fason. Nie chcemy podawać sztywnych ram, ale z reguły jest to od 5 do nawet 10 cm mierząc na płasko. Daje nam to w efekcie nawet do 20 dodatkowych centymetrów w obwodzie !

Jak to wygląda w praktyce ? 

          Załóżmy, że na co dzień nosisz rozmiar L i masz około 105 cm w biodrach. Wybierasz model, który wpadł Ci w oko, a tu w opisie widnieje wymiar w biodrach 42 cm. Myślisz sobie, że to jakiś żart, chińska rozmiarowka, spodnie dla dzieci itp... I tutaj wracamy do tego co pisaliśmy wyżej. Podany wymiar mierzysz x2 i dodajesz 20 cm rozciągnięcia materiału. Otrzymujesz 104 cm, czyli rozmiar L będzie na Ciebie pasował. Jeśli mimo wszystko wahasz się co do rozmiaru, wybierz rozmiar większy niż nosisz na co dzień. Będziesz mieć pewność, że spodnie nie będą za małe. 

          Wyjątkiem od tej reguły są spodnie z grubszego jeansu typu Mom Fit lub Boyfriend, a także spodnie z grubszej eko skóry. Te rodzaje spodni mają mało elastyczny materiał i nie naciągają się tak jak jeansy uszyte z miękkiego materiału. Dobierając rozmiar dla siebie sugerujemy się wymiarami w opisie nie uwzględniając  naciągnięcia się materiału.

          Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości i ułatwimy Wam wybór odpowiedniego rozmiaru w przyszłości. Udanych zakupów ☺️

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium