Jak usunąć tłuste plamy z odzieży ?

 

Jak usunąć tłuste plamy z odzieży ?

 

Tłusta plama na odzieży wygląda nieestetycznie i jest trudna do usunięcia. Na rynku istnieje wiele pomocnych preparatów . Jednak domowe sposoby na plamy z tłuszczu są proste i skuteczne.
Takie plamy pojawiają się niespodziewanie i potrafią nas zaskoczyć . Pamiętaj, aby skutecznie usunąć zabrudzenie liczy się czas ! Sięgnij po produkty, które znajdziesz w swojej kuchni lub łazience .
Najlepsze rozwiązania używane w polskich domach to :


- mąka ziemniaczana – nadaje się do odtłuszczania każdej tkaniny . Pokryj plamę mąką i odczekaj kilka minut. Następnie potrzyj zabrudzone miejsce gąbeczką lub szczoteczką . Na koniec zamocz ubranie w ciepłej wodzie i wypierz w pralce.

- ocet – najlepiej usuwać plamy kiedy są świeże. Kolejnym produktem dostępnym w naszych domach jest ocet. Namocz materiał w roztworze wody z octem w proporcjach 1:1.
Możesz użyć również alkoholu lub spirytusu. To rozwiązanie świetnie radzi sobie z plamami po smarze.

- sól- przygotuj roztwór soli i alkoholu w proporcjach 1:4 , następnie nałóż na plamę . Ten sposób nie jest przeznaczony do usuwania plam z delikatnych tkanin.

-cola- ten napój wykazuje właściwości odtłuszczające. Nanieś odrobinę produktu na plamę i po 2 godzinach wypierz ubranie w ciepłej wodzie.

-pasta do zębów – nanieś pastę na szczoteczkę i delikatnie szoruj zabrudzenie. Ten sposób można stosować wyłącznie przy plamach na białych ubraniach.

-płyn do naczyń – jeżeli dojdzie do zabrudzenia podczas gotowania to masz okazję szybko zareagować sięgając po ten środek :) Wystarczy kropelkę płynu rozprowadzić po plamie , a następnie wyprać zabrudzoną odzież .

Usuwanie tłustych plam – podsumowanie.
Usuwanie plam powinno być dwuetapowe. Początkowo stosujemy wybrany domowy środek , a następnie delikatnie pierzemy ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu.
Zanim sięgniesz po sklepowe specyfiki, wykorzystaj to, co masz akurat pod ręką w domu :)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium